O kociętach

Parę słów o kociętach z naszej hodowli

Naszym standardem wychowania kociąt, jest stały kontakt z człowiekiem od pierwszego dnia życia, dzięki czemu maluchy są bardzo otwarte i pełne ufności w stosunku do ludzi. Kocięta, które opuszczają naszą hodowlę, mają ukończone co najmniej 3,5 miesiąca i są w pełni samodzielne. Potrafią korzystać z kuwety, wiedzą też do czego służy drapak.

Nasze kocięta po opuszczeniu hodowli otrzymują:

  • rodowód pięciopokoleniowy wydany przez Polski Związek Felinologiczny, który jest akceptowany przez wszystkie międzynarodowe federacje felinologiczne na całym świecie,
  • książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, odrobaczeniami, lub paszport
  • microchip
  • wyprawkę na pierwsze dni w nowym domu,
  • opis żywieniowo-pielęgnacyjny kociąt
  • ubezpieczenie Petspot – wraz z umową kupna – sprzedaży załączmy cesję ubezpieczeniową na nowego nabywcę kociaka.

Dokładamy wszelkich starań aby maluchy były wesołymi, zabawowymi kociakami przyzwyczajonymi do towarzystwa dzieci i całego hałaśliwego rozgardiaszu domowego. Nie izolujemy naszych kociąt, nie zamykamy w klatce, wychowują się obok nas stanowiąc integralną część naszego rodzinnego życia.

Z nowymi właścicielami naszych kociąt podpisujemy umowę kupna-sprzedaży. Pragniemy również  sprzedawać kociaki do hodowli, jednak tylko doświadczonym i godnym zaufania hodowcom. Do celów hodowlanych i wystawowych kwalifikujemy wyłącznie kocięta, które – nie tylko pozbawione są wszelkich wad – ale również rokują sukcesy w tym zakresie.

Cena kociaka brytyjskiego przeznaczonego do hodowli ustalana jest indywidualnie.

Cena kota nie hodowlanego wynosi 3000 - 4000 zł  w zależności od jakości danego kociaka.

Kocięta nie hodowlane przed wydaniem do nowego domu są poddane zabiegowi wczesnej kastracji/sterylizacji.

W trosce o nasze kocięta pragniemy poinformować, iż przypadku nie kompetentnego kupującego zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży.

Statusy Kociąt

  • Dostępny - kociak jest dostępny i można dokonać rezerwacji.
  • Obserwacja Hodowlana  - ktoś jest zainteresowany tym kociakiem, ale rezerwacja ta nie jest wiążąca i może w każdej chwili ulec zmianie, można kontaktować się z nami w sprawie kotka.
  • Rezerwacja - wpłacono zadatek, kotek znalazł nowy kochający dom.
  • Niedostępny - w chwili obecnej kociak nie jest na sprzedaż. Zostaje w naszej hodowli.

Zadatek  za kota nie podlega zwrotowi, jeżeli nabywca odstąpi od zakupu kota lub kot nie zostanie odebrany w wyznaczonym terminie do 7 dni. Hodowla Perłowy Raj*PL zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji sprzedaży kociaka zadatkowanego (zarezerwowanego), w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych i losowych zdarzeń wpłacony zadatek zostanie zwrócony nabywcy.

Wszystkich zainteresowanych kociątkiem z naszej hodowli, prosimy o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny. Jednocześnie zastrzegamy, że nie odpowiadamy na anonimowe lub lakoniczne e-maile, które zawierają jedynie pytanie o cenę kociaka.

Prosimy również o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami.

Na górę